21 Δεκεμβρίου 2013

Ένωση Α.Ο.Κ. - ΤΡΙΚΑΡΔΟΣ - Α.Ε. ΤΡΙΚΟΡΦΟΥ 1 - 1

Συνεχίζεται η απώλεια βαθμών για την ομάδα μας με το 1-1 τελικό αποτέλεσμα που ήρθε σήμερα με την ομάδα Α.Ε. ΤΡΙΚΟΡΦΟΥ.

Από το ημίχρονο προηγήθηκαν οι αντίπαλοί μας με εύστοχο χτύπημα πέναλτι μετά από παράβαση που έδωσε ο διαιτητής στον Χρ.  Καβάγια, όταν από σέντρα η μπάλα προσέκρουσε στο χέρι του.
Η ομάδα της ΑΕ ΤΡΙΚΟΡΦΟΥ είχε την ευκαιρια να προηγηθεί άλλες τρεις με τέσσερις φορές σε κλασσικές ευκαιρίες στο πρώτο και δεύτερο ημίχρονο αλλά οι έγκυρες και σωτήριες επεμβάσεις του τερματοφύλακά μας, Κ. Γκασούκα δεν το επέτρεψαν.
Η δική μας ομάδα πίεζε σε όλο το παιχνίδι αλλά δύσκολα δημιουργούσε φάσεις, μετά το κέντρο  λίγες ήταν οι στιγμές που απειλήσαμε.
Το ωραίο γκολ της ομάδας μας ήρθε από τον Διον. Ματσίγκα από απευθείας εκτέλεση κόρνερ λίγο μετά το 80'.
Συνεχίσαμε την πίεση αλλά δυστυχώς το αποτέλεσμα άλλαξε.
Σίγουρα είναι απώλεια στην έδρα μας σε βαθμούς το αποτέλεσμα αλλά θα περιμένουμε και τα αυριανά παιχνίδια των πρωτοπόρων.

Μια παρατήρηση σημαντική είναι η απουσία παικτών από τις προπονήσεις και τα παιχνίδια, άλλοι λόγω δουλειάς και είναι κατανοητό αυτό, άλλοι από τραυματισμό - ιώσεις και αυτό δικαιολογημένα.