14 Σεπτεμβρίου 2014

Θετικό μήνυμα ομάδας από το 15' και μετά αλλά..πρόβλημα στην τελική προσπάθεια ο Τρίκαρδος!

Το φιλικό που έγινε στο Νεοχώρι μεταξύ των ομάδων Τρίκαρδος Κατοχής και Αχελώος Νεοχωρίου έβγαλε συμπεράσματα παρά τις απουσίες της ομάδας του Τρικάρδου.

Στο 1ο Ημίχρονο η ομάδα ξεκίνησε μουδιασμένα

δέχτηκε σε αντεπίθεση δυο γκολ γρήγορα και μετά το 15λεπτο το παιχνίδι άρχισε να χει ενδιαφέρον, οι γηπεδούχοι του Αχελώου έχασαν 2-3 καλές ευκαιρίες με αποκρούσεις του πολύ καλού Θ. Λαχανά  και ένα δοκάρι. Ο δε Τρίκαρδος έχασε άλλες τόσες εντελώς από επιπολαιότητα των επιθετικών του.
Στο 2ο Ημίχρονο και με την είσοδο στον αγώνα του Ματσίγκα η ομάδα έγινε πιο ουσιαστική και πιο επιθετική αλλά τα δοκάρια (2), τα σουτ λίγο έξω από την εστία του τέρματος και η πολύ καλή παρουσία του Γ. Παπανικολάου στέρησε μια ντουζίνα γκολ υπέρ του Τρικάρδου στην κυριολεξία.
Σίγουρα πολύ πιο ελπιδοφόρο το τελευταίο φιλικό της ομάδας πριν τις υποχρεώσεις της πρώτα στο κύπελλο και μετά στο πρωτάθλημα.
Κάποιοι παίκτες της ομάδας ήταν απών για διάφορους λόγους εργασίας και μικροτραυματισμών από την προετοιμασία.