08 Ιανουαρίου 2017

Φορτσεράς, Κουκουρδέλης και Γούργαρης οι 3 μάγοι με τα γκολ για τον Τρίκαρδο (ΦΩΤΟ)

Νικηφόρο αποτέλεσμα για την ΕΝΩΣΗ ΑΟΚ ΤΡΙΚΑΡΔΟΣ στην εκτός έδρας αναμέτρηση με την ΑΕ ΟΙΝΙΑΔΩΝ με σκορ 1 - 4, με την ομάδα της Κατοχής να οδηγεί την κούρσα του πρωταθλήματος.

Η ομάδα του Γιώργου Ζήκου χωρίς να πιεστεί μπήκε αποφασισμένα στο παιχνίδι για να πάρει το αποτέλεσμα που την ικανοποιεί και δεν ήταν άλλο από τη νίκη.
Με το καλημέρα η εστία της ΑΕ ΟΙΝΙΑΔΩΝ ένιωσε την απειλή για να δεχτει γκολ και ήταν θέμα χρόνου να πραγματοποιηθεί.
Κουκουρδέλης, Γούργαρης και Φορτσεράς ήταν οι κύριοι εκφραστές της ντουζίνας γκολ που χάθηκαν στη διάρκεια των δυο ημιχρόνων.
ΓΚΟΛ: Ο Α. Φορτσερας άνοιξε λογαριασμό για το 2017 στο 25΄με σουτ κάνοντας το 0 - 1
ΓΚΟΛ: στο 30΄με τον Π. Κουκουρδέλη με ωραίο πλασέ ανεβάζοντας το δείκτη του σκορ  στο 0-2
ΓΚΟΛ: 7 σχεδόν λεπτά αργότερα με ωραία ενέργεια ο Π. Γούργαρης διαμορφώνει το 0-3, που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.
Στο 2ο ημίχρονο δεν άλλαξε κάτι και ο Τρίκαρδος δημιουργούσε στιγμες για να διευρύνει το σκορ χωρίς να πιέζεται η να κινδυνεύει
ΓΚΟΛ: Λάθος της άμυνας του Τρικάρδου σε φάση που δεν θα χαρακτηριζόταν καν ευκαιρία και σε ένα απρόσεκτο γύρισμα της μπάλας στον τερματοφύλακα η μπάλα έγινε ασίστ και η μείωση σε 1-3 στο 65΄
ΓΚΟΛ: Ο Φορτσεράς λίγο πριν το 90΄με το 2ο προσωπικό του γκολ στο παιχνίδι σφράγισε την ευρεία νίκη της ΕΝΩΣΗΣ ΑΟΚ ΤΡΙΚΑΡΔΟΣ κάνοντας το 1-4.
Στο ντεμπούτο του ο Γιώργος Ζήκος ήταν νικητής και οι παίκτες του βάση των εντολών του ουσιαστικοί.
Τον καλωσορίζουμε όλοι μας και του ευχόμαστε καλή συνέχεια και την πραγματοποίηση των στόχων της ομάδας μας.
Παρόλο του τσουχτερό κρύο στο γήπεδο έδωσαν το παρόν φίλοι και των δυο ομάδων.
Το ΔΣ της ΕΝΩΣΕΩΣ ΑΟΚ ΤΡΙΚΑΡΔΟΣ ευχαριστεί θερμά τους φίλους της ομάδας που ήταν στο γήπεδο.
ΕΝΩΣΗ ΑΟΚ ΤΡΙΚΑΡΔΟΣ ΚΑΤΟΧΗΣ:
 (ΓΙΩΡΓΟΣ ΖΗΚΟΣ):ΚΟΥΣΟΥΛΑΣ Ε, ΝΤΕΡΕΣ Τ, ΚΟΥΜΠΑΡΟΥΛΗΣ Φ, ΡΑΠΤΗΣ Ι. ΚΟΥΣΟΥΛΑΣ Ν, ΒΑΛΤΟΓΙΑΝΝΗΣ Κ (60΄ΡΙΣΑΝΟΣ Μ.), ΚΟΥΚΟΥΡΔΕΛΗΣ Π, ΚΟΥΣΟΥΛΑΣ Γ, ΦΟΡΤΣΕΡΑΣ Α, ΓΟΥΡΓΑΡΗΣ Π (60 ΜΕΤΑΞΟΥΛΗΣ ΣΤ), ΒΑΛΤΟΓΙΑΝΝΗΣ Σ (80 ΜΟΥΡΚΟΓΙΑΝΝΗΣ Π.).