15 Φεβρουαρίου 2017

ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΘΕΡΜΙΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝ - ΤΡΙΚΑΡΔΟΣ: 0 -1

ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ
ΘΕΡΜΙΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝ - ΤΡΙΚΑΡΔΟΣ: 0 -1

Πολύ καλή εμφάνιση και νίκη για την ομάδα μας επι του Θέρμιου Απόλλων. Με αυτή τη νίκη η ομάδα εξασφάλισε τη συμμετοχή της στα pliay-off για την ανάδειξη του πρωταθλητή δύο αγωνιστικές πριν τη λήξη της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος.
Από το πρώτο ημίχρονο η ομάδα πήρε τον έλεγχο του αγώνα δημιουργώντας ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ με τους Καραβιά, Κουλουρδέλη να αστοχούν από ευνοικες θέσεις μέσα στη περιοχή. Ο Απόλλων είχε ένα πολύ καλό σουτ πάνω από την εστία του Γαρμπή.
Στο β' ημίχρονο η εικονα του αγώνα δεν άλλαξε.Στο 65΄ μετά από εναλλαγή της μπάλας στο χώρο του κέντρου αυτή θα φτάσει στον Καραβιά, και αυτός με δυνατό σουτ από τη περιοχή θα στείλει τη μπάλα στο παραθυράκι της εστίας του Θέρμου κάνοντας το 0-1 και αυτό το σκορ θα μείνει μέχρι το τέλος του αγώνα.

ΤΡΙΚΑΡΔΟΣ: ΓΑΡΜΠΗΣ Δ, ΛΟΥΚΑΣ Χ, ΡΟΥΠΑΚΗΣ Χ, ΚΟΥΚΟΥΡΔΕΛΗΣ Σ, ΜΗΛΙΑΣ Θ, ΜΑΡΑ Ε, ΚΟΝΤΑΡΗΣ Ν(46΄ ΚΑΡΑΜΗΤΣΟΣ Τ), ΚΑΠΩΝΗΣ Β, ΠΛΑΚΙΔΑΣ Γ, ΚΑΡΑΒΙΑΣ Σ, ΜΠΕΝΑΡΔΗΣ Π.