20 Ιανουαρίου 2018

Καθάρισε ο Σεραφίγγος 1-0 ο Τρίκαρδος τον Ατρόμητο

Ο Βαγγέλης Σεραφίγγος στο πρώτο 20λεπτο έβαλε τον Τρίκαρδο μπροστά στο σκορ που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα το 1-0 της αναμέτρησης.
Πριν το γκολ στα πρώτα λεπτά ο Σεραφίγγος είχε και δοκάρι. Το αξιόμαχο Αντίρριο είχε ένα κλασσικό τετ α τετ που ο Γιώργος Τσιάρας με σωστή αντίδραση εξουδετέρωσε το πλασάρισμα που θα φερνε την ισοφάριση.
Από κει και πέρα μονόλογος οι στιγμές για τον Τρίκαρδο που θα έφερναν μεγαλύτερο σκορ αλλά η πολύ καλή αμυντική λειτουργία του Ατρομήτου, ο mvp της ομάδας του Αντιρρίου τερματοφύλακας και η ατυχία στις λεπτομέρειες δεν το επέτρεψαν.
Συγχαρητήρια στην ομάδα του Τρικάρδου κΙ στον προπονητή Γ. Ασπρογέρακα και καλή επιτυχία στην ερχόμενη δύσκολη αναμέτρηση εκτός έδρας με τον Ηρακλή Αστακού